Металопластикові вікна

Металопластикові вікна – це сучасні конструкції, які будуть відмінним рішенням для квартир та приватних будинків. Вони мають привабливий зовнішній вигляд, а також для них можна вибрати найрізноманітніші варіанти забарвлення, конфігурації та різні типи скла тощо. Але всі ці властивості характеризують візуальне сприйняття вікна. Для того щоб віконна конструкція задовольняла і технічні запити, важливо приділити належну увагу профілю та склопакету.

В залежності від кліматичних умов, шумності району, направлення віконного отвору відносно сторін світу (південь, північ, схід, захід) можливий вибір склопакету: однокамерний або двокамерний, а також профіль: від трьохкамерного до восьмикамерного. Від вибору варіанту даних комплектуючих залежать технічні характеристики вікна.

Камери в профільній системі – це повітряні закриті проміжки в середині профілю, які поділені стінками. Рахувати камери потрібно по горизонталі, незалежно від ширини камери. Чим більше камер в профілі (максимально кількість камер вісім), тим кращі показники тепло- і звукоізоляції.

Вікна з п’ятикамерного профілю – це найпопулярніший варіант для квартир в багатоквартирних будинках. Такі конструкції забезпечують збереження тепла в приміщені, є міцними та надійними. Профіль має п’ять камер, а монтажна ширина рами становить 70 мм. Цих технічних даних достатньо, щоб забезпечувати високі показники звуко- та теплоізоляції в приміщені. 

Ще однією особливість п’ятикамерних вікон є можливість встановлення 34 мм склопакету, тобто двохкамерного (три скла). Використання саме такої комплектації максимально забезпечить теплозбереження в приміщенні, і унеможливить потрапляння шуму та звуків вулиці в середину. Також для таких профільних систем використовується П-подібне армування. Завдяки ньому конструкція є міцною, стійкою та надійною.  

На властивостях профілю слід затриматися докладніше, тому що вони впливатимуть суттєво на загальний якісний рівень вікон.

 Що залежить від профілю:

  • Кількість камер у профілі (3-ри чи 5-ти камерний профіль). Профіль, в якому більше повітряних камер забезпечує вищу теплоізоляцію, тому він краще. Профіль з кількістю камер більше 6-ти просто не потрібен у кліматичних умовах України. Показник опору теплопередачі більше всього залежить саме від склопакету, але і профіль впливає на це.
  • Від монтажної ширини залежить, який склопакет буде установлений: 1-но чи 2-х камерний? А ось тут увага! Саме профіль дає можливості розширювати якісні можливості вікна за рахунок склопакету! Наприклад у 5-ти камерний профіль можна установлювати склопакети 2-хкамерні і обирати варіації стекол з різною товщиною та властивостями (триплекс, енергозберігаючі стекла), щоб підвищити тепло- та шумоізоляційні властивості.

Також слід увагу звернути на фурнітуру. Фурнітура – це металеві деталі, завдяки яким здійснюється закривання-відкривання стулки вікна. У середньому за весь термін своєї експлуатації звичайне вікно відкривається кілька десятків тисяч разів. Тому якісна фурнітура – запорука довгого життя ваших вікон. Торгівельна марка фурнітури важлива, тому що від неї залежить загальний рівень якості. Німецькі виробники досягли успіху в інженерному виконанні фурнітури. Німецька фурнітура якісна, що загально впливає на показники тепло- та шумоізоляції та заважає утворенню конденсату, а також гарно затримує пил та бруд.